Левски първенец в Скаут лигата в София, ЦСКА и Славия оформят тройката

Младите волейболисти на Левски спечелиха първия турнир от Скаут лигата за момчета, родени 2003/2004 в регион Витоша, съобщава БФВолейбол. Надпреварата се проведе в столичната зала „Христо Ботев“, като  се игра по системата всеки срещу всеки до три изиграни гейма, независимо от резултата, а всеки гейм носи точка. Втори в класирането се нареди тимът на ЦСКА, трети са представителите на Славия.

Надпреварата предложи много оспорвани битки и интересни сблъсъци, като в крайна сметка сините завършиха без загуба и взеха първото място.  В последния си мач от програмата Левски надигра Самоков с 3:0, като двубоят противопостави двамата наследника на Владимир Николов и синът на Димо Тонев.

В първата част сините се наложиха след 27:25 и това даде положителен тласък, а в следващите две части левскарите бяха водещи на полето.Много силни мачове направиха и представителите на ЦСКА, които завършиха само с една загуба, като отстъпиха върха на сините след оспорвана битка с 1:2 гейма.

Резултати от третия ден:
Люлин - ЦСКА 1:2 (25:20, 25:16, 18:25)
ВА Стойчев – Казийски - Самоков  0:3 (17:25, 22:25, 22:25)
Левски - Славия 3:0  (25:11, 25:21, 25:18)
ЦСКА  - ВА Стойчев – Казийски 3:0 (25:11, 25:22, 25:17)
Самоков - Левски 0:3 (27:25, 25:18, 25:14)
Славия - Люлин 2:1 (25:21, 22:25, 25:17)

6.ВА Стойчев-Казийски

Отборът на Арда (Кърджали) взе първото място в първия турнир от Скаут лигата при момчетата в регион Странджа. Надпреварата се проведе в зала „Арпезос“ в Кърджали, а представителите на домакините спечелиха състезанието на собствен терен, като завършиха без нито една загуба. Втори се наредиха представителите на Берое 2016 (Стара Загора) , трети е тимът на Сливен.

6. Дея волей (Бургас)

Волейболистите на Хан Аспарух (Исперих) извоюваха първото място в първия турнир от Скаут лигата за момчета, родени 2003/2004 година в регион Добруджа (Североизточна България). Турнирът се проведе в спортен комплекс „Аквалайф“ в Кранево, като до последния моменти имаше интрига за върха и много равностойност.

Обединена Варна (Варна)

Волейболистите на Родопа (Смолян) спечелиха първия турнир от Скаут лигата при момчетата в регион Тракия (Южна България).

Турнирът се проведе в Смолян, като до последно без загуба бяха отборите на домакините и Виктория Волей (Пловдив). В решителния сблъсък представителите на Родопа надделяха над пловдивчани с 2:1 гейма и триумфираха на първото място пред собствена публика, а пловдивчани завършиха на втора позиция.Трети са представителите на Хебър (Пазарджик).

6. Велинград (Велинград)

Отборът на Пирин (Разлог) триумфира на върха в първия турнир от Скаут лигата за момчета, родени 200382004 година на регион Струма (Югозападна България).

Турнирът се проведе в зала „Септември“ в Разлог, като в последния мач от програмата представителите на домакините надиграха Марек (Дупница) с 2:1 гейма и спечелиха първото място, а дупничани останаха втори.

Велбъжд – Марек 0:3
Ботев Ихтиман – Етрополе 3:0
Пирин – Миньор 3:0
Етрополе – Велбъжд 0:3
Ботев Ихтиман – миньор 3:0
Пирин – Марек 2:1