България с три златни медала на европейското по бокс за жени

Станимира, Севда и Деница покориха Европа

Деница Елисеева спечели трето злато за България от Европейското първенство по бокс за жени в София.

Елисеева победи трудно на финала в категория до 57 килограма Сатъ Бурджу (Турция) с 2:1 съдийски гласа в много оспорван и драматичен мач.

35-годишната ветеранка взе втори значим медал през сезона след бронза на Световния шампионат в Астана през май.

Така и трите българки, които достигнаха до финалите, записаха победи.

По-рано днес Севда Асенова спечели първото злато за страната след победа при най-леките в категория до 48 килограма над Лисе Сандебиер (Швеция) с 3:0 съдийски гласа.

Малко по-късно Станимира Петрова донесе втора титла за България след убедителна победа на финала в категория до 54 килограма Анна Алимарданова (Азербайджан) с 3:0 съдийски гласа.

На финалите като специален гост присъства министърът на спорта Красен Кралев, които не пропусна да поздрави лично всяка една от българските шампионки.