ЦСКА обърна "Левски", за да оглави еднолично Суперлигата

Волейболистите на Александър Попов оглавиха еднолично класирането с 6 успеха и актив от 16 точки

ЦСКА (София) спечели вечното дерби срещу “Левски” с 3:2 (21:25, 22:25, 25:13, 33:31, 15:10) в столичната зала “Васил Симов”, съобщава БФВолейбол. “Червените” изоставаха с 0:2 гейма, но успяха да направят пълен обрат и да останат единственият непобеден тим след 6-ия кръг в Суперлигата. В основата на отличното представяне на “армейците” бяха появилите се като резерви Смилен Мляков и Красимир Георгиев. Диагоналът Мляков стана и най-резултатният състезател на полето с 25 точки. "Сините" определено могат да съжаляват, че не се поздравиха с успеха, след като в четвъртия гейм имаха цели 7 мачбола! Така волейболистите на Александър Попов оглавиха еднолично класирането с 6 успеха и актив от 16 точки. “Левски” е на 5-а позиция с 9 точки.

В друг интересен двубой от вчерашната програма “Монтана Волей” нанесе първа загуба на “Пирин” (Разлог). Пред собствена публика в зала “Младост” играчите на Даниел Пеев се наложиха с 3:0 (25:19, 25:19, 25:18).

В останалите срещи вчера “Миньор” (Перник) надигра “Тетевен Волей” с 3:0 (25:17, 25:16, 25:14), “Арда” постигна първи успех през този сезон след 3:1 (25:13, 13:25, 25:19, 25:18) като гост на “Славия” (София), а далеч от дома “Марек Юнион-Ивкони”(Дупница) измъкна трудна победа срещу “Черно море” (Варна) с 3:2 (25:22, 25:14, 24:26, 21:25, 15:12). Кръгът завърша с двубоя “Нефтохимик 2010” (Бургас) - “Добруджа 07” (Добрич) в понеделник,21 ноември, от 18:30 ч. и ще бъде предаван на живо по DIEMA SPORT.