Чочев записа почти цяло полувреме, Преслав Йорданов с официален дебют

Националният отбор на България по футбол победи Беларус с минималното 1:0

Националният отбор на България по футбол победи Беларус с минималното 1:0 на стадион "Васил Левски" в София. Двубоят бе квалификация за световното първенство през 2018 година в Русия. Ивелин Попов отбеляза единственото попадение в 10-ата минута след асистенция на Спас Делев.

Това бе първа победа за Петър Хубчев като селекционер след двете загуби от Франция и Швеция. На практика това бе и първата среща, за която Хубчев селектира сам състава, след като за предишните два двубоя разчиташе на футболисти, повикани от Ивайло Петев.

Заслуга за успеха имаха и плевенчаните Ивайло Чочев и Преслав Йорданов, които попаднаха в сметките на селекционера за важния мач. Халфът на Палермо се появи като резерва в 53-ата минута, а нападателят на ЦСКА направи своя официален дебют за националната гарнитура, влизайки в игра в 75-ата минута на мястото на голмайстора Ивелин Попов.