Кмет награди млади волейболистки във Видин

Победителите получиха купи и медали

Кметът на Видин Огнян Цветков  награди призьорките в турнир по волейбол за девойки, родени 2000/2001 година, който се проведе по случай духовния празник на града - Димитровден.

В двубоите на 22 и 23 октомври в спортна зала "Фестивална" се включиха 4 отбора: Централен полицейски волейболен клуб – София, ВК "Спартак" – Плевен, ВК "Чавдар 1932" – Бяла Слатина и ВК "Бдин Вида" – Видин.

На финал в оспорвана битка влязоха състезателките от Видин и София, като представителките на Централния полицейски клуб взеха превес и спечелиха състезанието с 3:1 гейма.

Волейболистките на ЦПВК спечелиха турнира във Видин

Домакините от Бдин Вида се наредиха на второ място. На трета позиция завършиха волейболистките от "Спартак" (Плевен).

Градоначалникът Огнян Ценков приветства участниците в турнира и изрази удовлетворението си от доброто представяне на финала. "Радвам се, че показахте такъв спортен хъс. Всички ние – представителите на местната власт, треньорите, учителите и родителите ще направим всичко възможно, за да ви осигурим условия да се развивате в бъдеще, да спортувате, да възпитавате у себе си воля за победа и се изграждате като личности" – каза Ценков.

Победителите получиха купи и медали, а за всички състезателки имаше грамоти. Община Видин бе осигурила и две торти.