Моуриньо не е очарован от победата над Заря Луганск

Златан донесе успех на Манчестър Юнайтед с 1:0

Манчестър Юнайте0д стигна до първа победа в груповата фаза на Лига Европа, след мъчно 1:0 срещу Заря Луганск.

Украинският тим се държа достойно на "Олд Трафорд", но една малка грешка в защита бе достатъчна за попадение на Златан Ибрахимович.

Ранен гол в Истанбул донесе успех и за Фенербахче, с 1:0 срещу Фейенорд.

В група А "фенерите" поведоха с четири точки, пред Фейенорд и Ман Юнайтед с по три, и Заря с една.

На 20 октомври Юнайтед приема Фенербахче, а Фейенорд - Заря.

Началните минути от двубоя в Манчестър бяха лишени от всякаква интрига, като Зоря демонстрира отлично подредена игра и не позволяваше много свободна игра на домакините.

В 20-та минута Маркъс Рашфорд отправи истински снаряд от десетина метра, но топката разтресе напречната греда за първата опасност в мача.

До края на полувремето Хуан Мата имаше страхотен шанс, но ударът му с глава мина малко над гредата, а Маруан Фелайни също не намери очертанията на вратата при едно разиграване от корнер в 41-та минута.

Страхотен пробив на Караваев по десния фланг започна добре полувремето за Заря, и малко не достигна на Любенович да засече в мрежата. Добър удар отправи и Паулиньо в 66-та минута, за да накара Ромеро да показва качества на вратата.

Уейн Рууни се появи на терена в 67-та минута, в опита на Жозе Моуриньо да счупи двете нули.

Само минута по-късно, Златан Ибрахимович откри резултата, с първия точен удар за второто полувреме от страна на Ман Юнайтед.

Рууни от точката на дузпата не успя да шутира, но някак си топката стигна до Златан, и той с глава чукна точно до гредата за 1:0. Това бе и четвърти гол в четири мача на „Олд Трафорд“ за Ибра.

Малко по-късно в игра влязоха и Антони Марсиал, и Ашли Йънг.

Манчестър Юнайтед обаче така и не стори нищо особено в заключителните моменти и Зоря дори на няколко пъти погледна към вратата на домакините, в търсене на изравняване.

Все пак, без да блести, Ман Юн стигна до три точки, първи за тима в групата.

Постен от към попадения бе и мачът между Фенербахче и Фейенорд, завършил само 1:0.

Емануел Еменике откри резултата в Истанбул в 18-та минута, като ударът му влетя в мрежата и с помощта на гредата.

Първото полувреме продължи доста постно, като Фейенорд така и нямаше чиста възможност за изравняване.

Такава дойде чак в началото на второто полувреме, но Дирк Каут така и не затрудни особено Волкан.