Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Ченгду, Китай

Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 24 200 долар

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в китайския град Ченгду с награден фонд 947 735 долара, съобщи БФТенис. Българинът, който е поставен под номер 3 в основната схема, победи в първия си мач от надпреварата сърбина Душан Лайович със 7:6(1), 6:4 за 90 минути.

В първия сет се игра без пробиви, но Димитров беше категоричен в тайбрека и след 7:1 поведе в резултата. Най-добрият ни тенисист взе подаването на съперника си в първия гейм на втората част, което му беше достатъчно, за да спечели мача.

Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 24 200 долара. В спор за място на полуфиналите българинът ще играе срещу Диего Шварцман (Аржентина) или Паоло Лоренци (Италия).