6 от 6 за България по пътя към Евроволей 2017

Националките спечелиха и срещу домакините от Румъния с 3:0

Женският ни национален отбор победи Румъния с 3:0 (25:18, 25:8, 25:20) в последния си мач от квалифкационна Група Е, който се игра в многофункционалната зала в Пятра Нямц. Въпреки, че тимът ни се класира за Евроволей 2017 още след успеха над Швейцария вчера, волейболистките на Иван Сеферинов изиграха отличен двубой, а кулминацията на представянето им бе във втория гейм, в който дадоха едва 8 точки на домакините.

Най-резултатна за успеха бе капитанът Елица Василева с 22 точки. Емилия Николова добави 16, а Гергана Димитрова завърши с 13. За северните ни съседки Роксана Баксис реализира 10.

Така родните "лъвици" завършиха квалификационната кампания със 100% успеваемост - 6 мача, 6 победи, 17 точки и едва 3 загубени гейма! На второ място остана Румъния с 9 точки.