Васко Младенов започна с победа на тенис турнир в Минск

Тенисистът ни и партньорът му Марат Девятяров (Украйна) победиха Деймън Гууч (РЮА) и Колин Джонс (САЩ) с 6:4, 7:5

Васко Младенов и партньорът му Марат Девятяров (Украйна) победиха Деймън Гууч (РЮА) и Колин Джонс (САЩ) с 6:4, 7:5 и се класираха на четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Минск (Беларус) с награден фонд 10,000 долара, информира БФТенис. В спор за място на полуфиналите българо-украинският тандем ще играе с Георге Цивадзе (Грузия) и Саняр Фазиев (Узбекистан). Утре националът ни за Купа „Дейвис“ ще излезе срещу шестия в схемата на сингъл Анил Юксел (Турция) в среща от първия кръг в надпреварата поединично.

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в италианския град Корденонс с награден фонд 42,500 евро и гостоприемство. Българинът загуби от аржентинския квалификант Андреа Коларини с 1:6, 2:6 за 69 минути. Кузманов, който допусна пет пробива в мача, все пак заработи 440 евро.