Националките под 17 години надиграха Молдова на Балканиадата в Черна гора

Момичетата водени от Стоян Гунчев извоюваха победа с 3:0

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 17 години завърши с победа в груповата фаза на Балканиадата в Бар (Черна гора).

В третия си мач от предварителна група „В“ на турнира, нашите момичета, водени от треньора Стоян Гунчев надиграха Молдова с 3:0 (25:14, 25:13, 25:15).

Така родните представителки завършиха на трето място в потока, като продължават борбата за разпределение на местата от пето до осмо в турнира.

Първенец в групата стана Турция, която в директен спор за първото място победи Гърция с 3:0 (25:22, 25:21, 25:23).

Крайно класиране в група "В":

1. Tурция        3    3    0    9:0       9

2. Гърция        3    2    1    6:4       6

3. България     3    1    2    4:6       3

4. Mолдова     3    0    3    0:9       0

В другата група „А“, на първо място завърши съставът на Сърбия, който приключи без загуба и с пълен актив от 9 точки. В последни си мач сръбкините победиха Босна и Херцеговина с 3:0 (25:16, 25:7, 25:20). С това Босна и Херцеговина останаха на четвърта позиция, без нито една победа.

В другата среща от този поток Румъния излиза срещу домакините от Черна гора в спор за второто място, като двубоят е от 21:00 ч тази вечер.

Така на 15 август (понеделник) българските волейболистки, които са трети в група В излизат срещу Босна и Херцеговина, четвърти в група А в полуфинален мач за разпределение на местата от пето до осмо. Двубоят е от 17:00 ч (б.в)