Волейболистите на Полша победиха Аржентина с 3:0 в Рио

Русия победи Египет с 3:0 за по-малко от час

Световният шампион Полша победи с 3:0 (25:21, 25:19, 37:35) срещу Аржентина в мач от група "Б" на олимпийския турнир по волейбол при мъжете.

Срещата продължи 85 минути, а особено драматичен беше третият гейм, оказал се маратонски. Тогава "дружина полска" измъкна драматичен успех с 37:35 след многократна смяна на водачеството.

Карол Клос беше най-резултатен за поляците с 11 точки, докато съотборниците му Михал Кубяк и Бартош Курек добавиха по още 9 точки. Хосе Гонсалес и Факундо Конте бяха най-резултатни за "гаучосите" с по 13 точки. В миналия кръг на турнира аржентинците победиха срещу Русия.

Полша е на първо място в групата с актив от 8 точки, а Аржентина заема третата позиция с 6 точки. Руснаците, които са шампиони от Лондон 2012, разгромиха Египет с 3:0 (25:11, 25:17, 25:9) в друга среща от третия кръг в група "Б".

Двубоят продължи едва 54 минути. Максим Михайлов реализира 9 точки за руския тим. Мохамед Бадави записа 7 точки за тима на Египет, който допусна второ поражение.