Мечтата на Уелс за финал на Евро 2016 бе сломена от Португалия

Отборът на Португалия се превърна първият финалист на Евро 2016. Това стана факт, след като иберийците се наложиха с 2:0 над приятната изненада на първенството на Стария континент Уелс.

След равностойно първо полувреме, в което не видяхме особено сериозни голови положения пред нито една от двете врати, втората част започна ударно за иберийците, които забиха два бързи гола в рамките само на 3 минути чрез Кристиано Роналдо и Луиш Нани.

Това се оказа напълно достатъчно и до края на срещата португалците нямаха сериозен проблем да защитят преднината си и да се класират за финала.

Любопитен факт е, че това бе първата победа за Роналдо и компания в това издание на турнира, след като до момента те имаха 5 ремита и буквално ходеха по острието на бръснача.

Сега обаче възпитаниците на Фернандо Сантош показаха тактическа дисциплина и доказаха, че имат класата да спорят за титлата.