Министър Кралев награди победителите в бягането на 1500 м на държавното първенство по лека атлетика

Първенството се провежда на 15 и 16 юни на Националния стадион "Васил Левски"

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди победителите при мъжете и момичетата в бягането на 1500 м от държавното първенство по лека атлетика, което се провежда на 15 и 16 юни на Националния стадион „Васил Левски“.
    Митко Ценов (СК Атлет-Мездра) стана шампион на България на 1500 м. Той спечели златния медал с време от 3:50.98 мин. Негови подгласници станаха Сава Тидирев (Дунав-Русе) – 3:55.15 мин. и юношата Спасимир Делибашев (Тракия-Пловдив) – 3:57.00 мин.
    При момичетата под 16 г. се наложи Елица Тодорова от „Средногорски атлет“ – Пирдоп с постижение от 5:06.30 мин. Втора стана Ния Вичева от „Орловец 93“ (Габрово) с 5:07.90 мин., а трета се нареди Стефани Стоянова (Локомотив София – Никола Карапетров) с 5:10.12 мин.