Даниел Добрев с първо място в скок на дължина на турнира "Самарско знаме"

Възпитаник на Янко Братанов с най-добро постижение на 400 метра в историята на състезанието

Няколко рекорда бяха подобрени по време на тазгодишното издание на лекоатлетическия турнир "Самарско знаме", което се проведе на стадион "Берое". Пред погледа на спортния министър Красен Кралев, заместник кметът на община Стара Загора Красимира Чахова, председателя на Общинския съвет Емил Христов, най-добро постижение в историята на турнира  на 400 м при мъжете записа Али Камис (Бах). Негов треньор е българинът Янко Братанов.

Личното си постижение в бягането на 400 м при жените подобри Катя Христова. Тя финишира за 53,19 секунди. Това обаче й стигна само за трето място. Победата завоюва световната шампионка за кадетки и сребърна медалистка от Младежките олимпийски игри Салва Саид (Бахрейн), която е състезателка на българина Янко Братанов. Спринтьорката от Бахрейн финишира за 51.63 секунди - личен рекорд за годината. Втората позиция зае сръбкинята Тамара Саласки - 51.89 секунди, също най-добро постижение в кариерата за нея.

Даниел Добрев спечели първото място и респективно 1000 лева от наградния фонд в скока на дължина. Втората позиция зае Денис Ерадири, трети остана Даниел Анков.

Собственото си постижение в необичайната за него дисциплина - 800 метра - подобри и Митко Ценов. Той финишира за 1:50.48 мин.

Победи записаха още Момчил Караилиев в тройния скок, Георги Иванов в тласкането на гюле, Радослава Мавродиева в същата дисциплина при жените, Силвия Дънекова на 1500 метра, Мирела Демирева на скок височина.

Най-добрият ни спринтьор Денис Димитров записа две втори места - на 100 и 200 метра.