Иван Сеферинов: Задачата пред отбора бе всички да играят

Целта е да проверим какви са възможностите в предстоящия турнир Гран при

Женският национален отбор на България постигна победа и загуба в контролите срещу Аржентина, като в първия мач нашите биха с 3:0 гейма, а във втория отстъпиха с 2:3 гейма. Селекционераът Иван Сеферинов заяви, че е доволен от прадставянето, а ето още какво каза за официалния сайт на БФВолейбол  volleyball.bg след втория мач

"Задачата пред отбора бе всички да играят, за да проверим какви са им възможностите в предстоящия турнир Гран при. Липсата на две от основните състезателки Ева Янева и Мира Тодорова оказа частично влияние за изхода на мача. Дадох почивка на Емилия Николова и на разпределителката Петя Баракова, оказа се обаче фатално за загубата. Но пак казвам – трябваше да проверя Лора Китипова в какво състояние е след прекараната болест, както и другия диагонал Юлия Стоянова. Всички играха задоволително, но имахме един слаб елемент – блокадата, която не беше ефективна. В посрещане също не бяхме убедителни, играхме на приливи и отливи. По-важното от този мач е, че всички момичета играха и се надявам за срещите от Гран при отборът да бъде в пълна бойна готовност. Накратко – оценката ми за всички е добра.