Рекорден беше броят на участниците в Европейско първенство по фехтовка в Пловдив

05-05-2016, 09:00

Пресцентър

plovdivutre.bg

Женският италиански отбор е тазгодишният европейски шампион на сабя на първенството, което се проведе от 1-ви до 4-ти май в Международен панаир – Пловдив. В доста оспорвани двубои те победиха Русия с 45:43 туша, а Беларус останаха трети.

Голямата награда - купа и златни медали, те получиха от заместник-кмета “Спорт, младежки дейности и социална политика” Георги Титюков.

На финалите на шпага обаче женският отбор на Русия надигра италианския с 41:33 туша. Трети останаха полякините.

След церемонията по награждаването България в лицето на президента на федерацията по фехтовка Величка Христева официално предаде знамето на конфедерацията на следващата държава домакин, в която ще се проведе Европейското първенство догодина, а именно – Беларус.

Рекорден беше броят на участниците в тазгодишното Европейско първенство по фехтовка в Пловдив - 336 спортисти от общо 34 страни.

За перфектната организация по първенстовото Величка Христева получи мечът на честта лично от генералния секретар на Конфедерацията по фехтовка Макс Гойтер.