Елица Янкова се класира за Рио

Българката записа три последователни победи в Сърбия

Елица Янкова спечели квота за България за Олимпийските игри в Рио де Жанейро в категория до 48 килограма, след като се класира за финала на европейската квалификация в Зренянин (Сърбия). Нашето момиче показа, че напълно заслужава да бъде в Рио, след като записа три последователни победи - над Яна Ратиган (Великобритания) 14:2, над Евин Демирхан (Турция) 8:2 и на полуфинала над Марина Маркевич (Беларус) в 6:2.

На финала по-късно днес Елица ще се изправи срещу Емилиа Вуц от Румъния, но най-важната мисия - класиране за Олимпиадата, вече е изпълнена, тъй като двамата най-добри състезатели във всяка категория получават визи за най-голямото спортно събитие.

Министърът на спорта Красен Кралев поздрави Янкова за спечелената квота. В профила си в социалната мрежа Фейсбук, министър Кралев написа: "Браво Ели, отиваш за медал на игрите!"