bg.wikipedia.org

Bulgariautre

Пиронкова срещу японката Дой на полуфинал

Българката победи Луиза Чирико с 2:0 сета

Цветана Пиронкова последва Сесил Каратанчева, побеждавайки на старта на квалификациите на силния турнир по тенис в Маями с награден фонд 6,844 милиона долара. Поставената под номер 21 в пресявките Пиронкова се справи с представителката на домакините Луиза Чирико с 6:4, 6:2 за 77 минути.

28-годишната пловдивчанка допусна само един пробив в първия сет на срещата, а в същото време взе четири пъти подаването на 19-годишната си съперничка в мача, за да триумфира.

Така 93-ата в света българка заработи 20 точки за световната ранглиста и 3565 долара, а в директен мач за влизане в основната схема тя ще се изправи срещу десетата поставена Елена Веснина (Русия) късно тази вечер българско време в четвърти мач на корт номер 8.

29-годишната Веснина в момента е 96-а в класацията на WTA, но е достигала до 21-ото място през юли 2013 година. Тя има 2 титли на сингъл и 12 на двойки, като е заработила почти 7 милиона долара от наградни фондове в професионалната си кариера.

Пиронкова има една загуба от Веснина в единствения мач помежду им досега. Рускинята печели с 6:2, 4:6, 6:0 на Турнира на шампионките в София през 2013 година.