Миро Живков ще бъде селекционер на България за Европейската лига

Нефтохимик 2010 отново на върха, след победа над Добруджа 07 в Добрич

Новината бе обявена секунди преди началото на дербито от Суперлигата между Добруджа 07 и Нефтохимик 2010, съобщи bgvolleyball.com.

Мирослав Живков ще бъде селекционер на Б националния отбор на България за мъже, който ще участва в Европейската лига. Това бе обявено секунди преди началото на дербито от 17-ти кръг на Суперлигата между Добруджа 07 (Добрич) и Нефтохимик 2010 (Бургас) в зала "Добротица".

Миро Живков е треньор именно на Добруджа 07, с който през миналия сезон спечели Купата на България. През миналата година специалистът води и националния отбор на България за момчета до 15 години.

На трибуните в зала "Добротица" за дербито между Добруджа 07 и Нефтохимик 2010 е и селекционерът на А националния отбор - Пламен Константинов.

Мъжкият отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) се завърна отново на върха в Суперлигата, след като спечели по убедителен начин дербито на 17-ти кръг.

Волейболистите на треньора Петър Дочев се наложиха с категоричното 3:0 (25:21, 25:22, 25:13) като гост на Добруджа 07 (Добрич) пред повече от 1500 зрители в зала "Добротица".

Така Нефтохимик 2010 има 12 победи и 37 точки, точно толкова, колкото ВК Монтана (Монтана). Отборът от Бургас има по-добро геймово съотношение - 43:20 срещу 43:25 и заради това заема първата позиция.

Много силна игра на блокада и през центъра, както и вдъхновен Петър Христов бяха основните козове на Нефтохимик през целия мач. Първите два гейма бяха най-оспорвани, като домакините се опитваха да догонват постоянно съперника си, но бургазлии бяха хладнокръвни в решителните моменти и заслужено се поздравиха с чиста победа.

След шестата си загуба (и втора поредна с 0:3) Добруджа 07 заема четвърто място с актив от 31 точки, пише още bgvolleyball.com.