Даниел Асенов гони финал срещу южнокорееца Инкю Ким

Наши боксьори с още четири медала от купа "Странджа"

Четирима българи си осигуриха медал от купа "Странджа", след като се класираха за полуфиналите в 67-ото издание на международния боксов турнир - Тинко Банабаков в категория до 49 кг, Даниел Асенов до 52 кг, Душко Благовестов до 56 кг и Станимира Петрова до 51 кг.

При най-леките Банабаков победи арменеца Артур Ованиян след единодушно решение на съдиите (29:28, 29:28, 30:27). Европейският шампион от Самоков 2015 се възползва от ръстовото си предимство и спечели убедително срещата.

Надеждите за изцяло български полуфинал в категорията обаче не се осъществиха, след като 17-годишният дебютант Димитър Илиев загуби от тунизиеца Мехди Айри с 0:3 съдийски гласа (27:30, 28:29, 28:29).

18-годишният Асенов, който е действащият европейски шампион при 52-килограмовите, имаше много тежък мач срещу опитния грузинец Автандил Чубабрия, но успя да се наложи с 2:1 съдийски гласа (29:28, 28:29, 30:27).

В спор за място на финала най-добрият млад спортист на България за 2015 г. ще се изправи срещу южнокорееца Инкю Ким.

Душко Благовестов пък се класира за полуфиналите без игра, тъй като неговият съперник Питър Макгрейл от Англия се отказа.

Българинът завоюва първия си медал от купа "Странджа", след като пропусна миналогодишното издане на турнира. Утре олимпийският вицешампион за младежи ще срещне Давид Падила от Еквадор или Билел М'Хамди в битка за място на финала.

Световната шампионка Станимира Петрова стигна полуфиналите след трудна победа над румънката Лакрамиоара Перийок с 3:0 (40:36, 39:37, 39:37).

"Представих се по-добре от вчера, защото имаше бокс. Играх с тази съперничка и на турнира в Румъния и я познавах. Лошото е, че допуснах много грешки, които се надявам утре да коригирам", каза Петрова.