Красен Кралев връчи награди на победителките от Европейската купа в Пампорово

Министърът на спорта сподели,че е много щастлив от класирането на Вера Асенова

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди победителките в  първия старт от Европейската купа за жени в Пампорово. Победата поделиха рускинята Ксения Алопина и швейцарката Киара Гмюр, които завършиха за 1:42,10 мин. На 28 стотни след тях се класира Лиза-Мария Целер от Австрия.

„Много съм щастлив от класирането на Вера Асенова, която завърши 22-ра - изключително добро постижение за младата ни състезателка“, сподели министър Кралев на пресконференцията след края на състезанието.

„Това е много добро начало на българската седмица в ски алпийските дисциплини“, добави той.

По-късно днес министърът на младежта и спорта ще участва в официалната церемония по награждаването на победителите от първия ден и в тегленето на жребий за вторият състезателен ден в Пампорово.