Ибрахимович с Швеция ще бори трудни съперници на европейското

Французите ще имат по-оспорван мач с Швейцария

Жребият за европейското първенство във Франция през 2016 година бе изтеглен в Двореца на конгресите в Париж. Водещи на церемонията бяха легендарните футболисти Рууд Гулит и Бишенте Лизаразу.

Домакинът Франция може да се чувства облагодетелстван от жребият. В тяхната група A ще бъдат Румъния, Швейцария и Албания. Мачът на откриването на "Стад дьо Франс" ще бъде на 10 юни от 22 часа между домакините от Франция и Румъния.

Швейцарците направиха интересно изказване след жребия. Те смятат,че както на тенис победиха французите в Лил, могат да сторят същото на френска земя и с техните футболисти.

В група B интерес ще представлява брадатия британски сблъсък между Англия и Уелс.

В група С  Германия и Полша отново ще премерят сили след като бяха и в квалификационните групи. Двата тима често са се срещали и винаги има какво да делят. Любопитно ще бъде да се види как ще поведе Левандовски своите съотборници от "дружина полска" срещу неговите колеги от отбора, в който играе Байерн, и другите германски национали.

В група D почти сигурно трикратния носител на Сребърната амфора, каквато представлява европейската купа, Испания няма да има проблеми с първото място. За второто обаче ще има ожесточена битка между Турция, Хърватия и Чехия. Все още е пресен споменът от драматичния четвъртфинал от европейското през 2008 година във Виена между Турция и Хърватия, когато турците изхвърлиха "шахматистите" от турнира след като изравниха в последните минути на продълженията и победиха с дузпи. Най-напред Класнич отбеляза в 119-ата минута и хърватите се виждаха полуфиналисти. И в двуминутното продължение след 120-ата минута Семих изравни. При дузпите Турция победи с 3:1.

Група Е е най-оспорваната и равностойна. В нея, звездата на ПСЖ Златан Ибрахимович, и неговата Швеция, ще срещнат страхотния и прогресиращ състав на Белгия, както винаги трудно победимия тим на Италия и амбициозния отбор на Ейре.

В група F  Португалия на пръв поглед няма да има проблеми за осминафиналите и за първото място. Но само на пръв поглед. В групата са възродената Унгария, изненадата Исландия и много добре представящата се Австрия.

Очакват ни както винаги оспорвани и вълнуващи мачове.