Монтана е полуфиналист за Купата на България

Монтанци надвиха в Горна Оряховица Локомотив след изпълнение на дузпи

Монтана е на полуфинал в турнира за Купата на България. Отборът на Емил Велев постигна драматична победа над втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) след изпълнение на дузпи и си осигури участие в следващата фаза на надпреварата. Редовното време завърши при резултат 1:1.

"Железничарите" излязоха напред в резултата в 29-ата минута, когато Тихомир Кънев се разписа с глава. Гостите стигнаха до изравнителен гол в 68-ата минута, когато Владимир Мичев се разписа с мощен шут от дистанция.

Локомотив отново отбеляза в 73-ата минута, но попадението на Кънев бе отменено от арбитъра Николай Йорданов заради фаул в нападение.

В допълнителното игрово време резултатът 1:1 се запази и се стигна към изпълнения на дузпи. За Монтана точни от 11-те метра бяха Мичев, Попов, Балджийски и Г. Ангелов. Йордан Тодоров-Тъча пък пропусна първата дузпа, като би във вратаря. Ивайло Василев обаче спаси две дузпи и се превърна в герой за Монтана.