Черно море БАСК с нова победа във Висшата лига по волейбол

21-11-2015, 21:13

bgvolleyball

Черно море БАСК стартира Висшата лига с чиста победа

Варненци бият с 3:1 Звездец (Горна Малина) като гост

Волейболистите на Черно море БАСК спечелиха трудно мача си от четвърти кръг във Висшата лига като гост на Звездец (Горна Малина) с 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 25:22) и продължават гонитбата със Славия (София).

Така варненци събраха актив от 12 точки от 4 победи с геймово съотношение 12:1, точно както и Славия. Белите обаче имат по-добър точков коефициент, който ги поставя на върха във временното класиране.

Отборът на Звездец след първата си победа за сезона преди седмица заигра доста по-добре и затрудни максимално варненци. И след като поведе в геймовете, имаше своите шансове и във втория, но играчите от Варна показаха характер, грешаха по-малко и успяха да пречупят домакините.

В дербито на Пловдив Виктория Волей спечели с категоричното 3:0 (25:17, 25:20, 25:14) като гост на закъсалия Локомотив 1926, където, както разкри треньорът Петър Узунов, "всичко е на добра воля". Въпреки това Черно-белите играха с желание и се бореха, но просто нямаше какво да се направи срещу добре подготвения тим на Виктория.

Новаците от Академик (Благоевград) записаха трета си победа от началото на сезона и първа пред собствена публика, след като се наложиха с 3:0 (28:26, 25:18, 25:17) над Изгрев (Ябланица). Треньорът на домакините започна с един стартов състав и завърши с друг, като даде шанс на всичките си състезатели, които през седмицата доста сериозно се опънаха на тима на НСА в студенткото първенство.

С втора победа от началото на сезона се поздрави тимът на Дунав (Русе), който надигра с 3:1 (25:17, 25:16, 15:25, 25:22) Ботев (Луковит) пред собствена публика. При това, успехът на русенци е втори пореден.