Националките направиха равен във втората контрола с Белгия

Момичетата на Нешич се изправят в първи мач срещу Русия на 26 септември

Българският женски национален отбор по волейбол записа победа срещу Белгия с 3:1 гейма в контролна среща преди началото на срещите от Европейската лига. Неприятната новина за щаба на България е контузията в глезена, която получи при загрявката основната състезателка Габриела Коева.

Според помощник-треньора на отбора Димо Тонев травмата на Коева не е сериозна. Националките започнаха отлично първата част на срещата и набързо успяха да натрупат преднина. След второто техническо прекъсване обаче при резултат 18:9 белгийките успяха да реализират 6 без ответни точки и намалиха изоставането си. Независимо от това отпускане на националките ни те успяха да вземат гейма с 25:21.

През втората част отново домакините започнаха по-добре и поведоха в резултата. Българките обаче допуснаха изравняване при 14 равни. Последваха още две изравнявания последното при 21:21. Гостите се възползваха максимално добре от грешките на българките и спечелиха втория гейм с 25:22. В третата част националките ни бяха повече от убедителни и безпроблемно спечелиха с 25:17.

Последната част започна равностойно и след няколко изравнявания в резултата домакините започнаха да трупат преднина и безпроблемно спечелиха гейма с 25:15 и съответно мача с 3:1 гейма. За българския тим най-резултатна беше Емилия Николова, завършила с 15 точки. Страшимира Филипова добави 13, а 12 точки отбеляза Елица Василева

Женският национален отбор на България завърши с реми последната си контрола преди старта на Европейското първенство в Белгия и Холандия.

Втората проверка между Белгия и България в Антверпен завърши 2:2 (20:25, 25:23, 25:18, 18:25), като така момичетата на Драган Нешич записаха равенство и победа в двете контролни срещи.

Първият мач на България в група С на Европейското  е срещу Русия на 26 септември от 16:00 ч б.в. в Ротердам.