Иван Замфиров и Валентин Хаджийски първи на турнир по плажен волейбол в Бургас

16-годишните кърджалийски волейболисти станаха шампиони lв турнира за юноши и девойки до 20 години

В деня на Съединението кърджалийските волейболисти донесоха поредната голяма радост за Кърджали. 16-годишните Иван Замфиров и Валентин Хаджийски се окичиха със златните медали на националния турнир за юноши и девойки до 20 г. по плажен волейбол в Бургас - 2015. Като най-малки участници и състезаващи се в сравнително непривични условия /имайки предвид силния крайморски вятър/ кърджалийските младежи мобилизираха целия си хъс и енергия и буквално сразиха противниците си. 8 двойки юноши и 8 двойки девойки премериха сили на централния пясъчен корт на плажа в Бургас. Сред младежите освен шампионите Иван и Вальо блесна талантът и на завършилите на пето място Енис Исмаил и Кирил Боев - другата кърджалийска двойка. При девойките на първо място безапелационно се класира двойката Теодора Язова и Даниела Иванова от Бургас. Медалите и наградите на всички победители връчи председателят на комисията по плажен волейбол към Българската федерация по волейбол Милко Багдасаров. В профила си във фейсбук той сподели: "С първото място на нашите момчета Иван Замфиров и Валентин Хаджийски на турнира за юноши и девойки по плажен волейбол до 20 години БУРГАС - 2015, поздравяваме всички кърджалийци с Деня на Съединението - 6-ти септември. Иван и Вальо, въпреки че бяха най-малките участници (и двамата са по на 16 години), показаха, че столицата на плажния волейбол в България е Кърджали.  БРАВО, момчета! Браво и на Енис и Кирчо за петото място!  Благодаря специално и на Стефан Грозев за финансовата подкрепа и личното му участие като ръководител на двойките."