Близначките Вили и Рая Ценови печелят Купа Емона на плажен волейбол в Кърджали

Вторият турнир от веригата за подрастващи ще се проведе в Бургас

Млади волейболистки – близначки спечелиха турнира за Купа Емона в Кърджали, който бе първи от Националната верига по плажен волейбол на България за подрастващи.

На финала при девойките представителките на София Вили и Рая Ценови надиграха  кърджалийската двойка Теодора Стоянова& Натали Стефанова с 2:0 гейма и триумфираха със златните медали в надпреварата.

При юношите първото място бе спечелено от националната ни двойка Симеон Топузлиев & Димо Димов (от Кърджали и Пловдив). Двамата вдигнаха Купата след като победиха на финала  миналогодишните шампиони Иван Замфиров & Валентин Хаджийски от Кърджали категорично с 2:0 гейма.

Купа Емона за победителите при юношите и девойките, медалите и много награди връчиха председателят на комисията по плажен волейбол към Българската федерация по волейбол Милко Багдасаров и собственикът на кораб-ресторант Емона Мирослав Шопов.

Вторият турнир от Националната верига за подрастващи ще се проведе в Бургас от 4 до 6 септември.