България играе с Китай за класиране от пето до осмо място

Китайките биха Куба с 3:0

Женският национален отбор на България до 23 години играе днес то 13:30 часа срещу Китай в спор за разпределение на местата от пето до осмо на световното първенство в Турция. Това стана ясно след края на всички мачове от груповата фаза. Китай унизи Куба, след като спечели по категоричен начин с 3:0 гейма (25:6, 25:8, 25:8) последната си среща от Група "В".

Така шампионките от първото издание на Световното до 23 години завършиха трети в своята група с актив от 12 точки (4 победи и 1 загуба). Първите два отбора - домакинът Турция и Япония - имат същия актив, но по-добро геймово съотношение. В последния си мач от групата Япония спечели с 3:0 (25:18, 25:20, 25:15) срещу Перу.

Другата плейофна двойка във втората четворка на шампионата в Турция е Италия - Тайланд. Победителите  от двете двойки ще спорят за пето място, а победените ще играят мач за седмо място в крайното класиране на Мондиала.