Франция триумфира в Световната лига по волейбол

"Петлите" записаха 17 победи от 18 мача

Франция спечели Световната лига през 2015 година! На финала на турнира в Рио де Жанейро "петлите" се наложиха с 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:23) над Сърбия. Тук е редно да отбележим, че новият крал във волейбола спечели финалната четворка във Втора група, след като в последния мач във Варна надигра нашия национален отбор (0:3).

Друг интересен факт е, че воденият от селекционера Лоран Тилие състав записа 17 победи в 18 мача. 12 успеха бяха постигнати във Втора дивизия, 2 във финалния турнир в България и три от четири срещи в Рио. Единствено САЩ, който спечели спора за треторо място, се наложи над Франция.

Днес шампионите бяха убедителни от самото начало и без кой знае какви проблеми взеха първите два гейма. В третия обаче сърбите бяха изключително близо до това да се върнат в срещата. При втория технически тайм аут съседите губеха с 15:16. Но успяха постигнат обрат и да поведат с до 22:18. В крайна сметка загубиха чудесния си аванс с четири поредни точки на французите, след което последва ново равенство 23:23.

В този ключов момент от срещата по-голямо търпение и прецизност показа отборът на Франция. "Петлите" спечелиха следващите две точки и за първи път в историята си стъпиха на върха на Световната лига. Най-резултатен във финалния мач бе французинът Антонин Рузие - 17.