България победи Турция с 3:1

На полуфинал нашите волейболисти чакат Полша

Националният отбор на България по волейбол за мъже се класира за 1/2-финалите на Европейските игри в Баку. "Лъвовете" си осигуриха мач с Полша, след като победиха без напрежение Турция с 3:1 гейма (24:26, 25:19, 25:17, 25:20).

Първият сет единствено не премина така, както трябваше, въпреки че нашите бяха близо до спечелването му. Турците водеха с 24:21 и допуснаха изравняване. Българската серия обаче бе спряна и в крайна сметка загубихме с 24:26. В следващите две части контролирахме изцяло случващото се на игрището и ги затворихме съответно на 19 и 17 точки.

Последният гейм също започна чудесно, като дори водехме с 9:2 веднага след първото техническо прекъсване. Имахме аванс и след второто, но бързо допуснахме изравняване за 17:17. До края обаче започнахме да рискуваме повече, благодарение на което елиминирахме Турция.

Най-резултатен за нашия отбор бе опитният Тодор Алексиев, който наниза 20 точки. Капитанът Николай Николов се отличи с 14, а Валентин Братоев добави 13. За съперника най-голяма успеваемост имаше Ахмед Токоглу, завършил с 10 точки.

Както вече стана ясно, следващият ни съперник крачка преди финала е Полша. На 1/4-финалите поляците се наложиха с 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) над Словакия.