България победи Словакия с 3:0

Топреализатор стана Тодор Алексиев с 14 точки

Българският национален отбор по волейбол победи Словакия с 3:0 (25:14, 25:17, 25:19) в последния си мач от Група В на Европейските игри в Баку, който се игра пред около 1500 зрители в Кристалната зала. Нашите момчета доминираха през целия двубой. Единствено в третия гейм изостанаха с 2 точки при второто техническо прекъсване (14:16), но до края подобриха представянето си и затвориха мача с 3:0 след 25:19 в тази част. Така националите записаха четвърти успех от 5 мача и с 11 точки се изкачиха на второто място преди изиграването на последния сблъсък в този поток между Русия и Италия. Въпреки поражението Словакия ще запази четвъртата си позиция и също се класира за елиминационната фаза на турнира.

Топреазлиатор в днешната среща стана капитанът Тодор Алексиев с 14 точки (57% позитивно, 36% отлично посрещане и 69% в атака). Николай Николов и Жани Желязков добавиха по 13 точки, а Валентин Братоев завърши с 12 точки.