Григор Димитров продължава напред на "Куинс Клъб" в Лондон

Гришо надигра Сам Куери от САЩ

Григор Димитров продължава защитата на титлата си от турнира в "Куинс Клъб" (Лондон) след победа с 4:6, 6:3, 6:4 над американеца Сам Куери. Снощи двамата напуснаха корта при 4:6, 6:3 заради тъмнина, а днес поиграха още 37 минути за излъчване на победител.

Победата е втора за Гришо над 36-ия в света Куери като двамата играха през 2013 година, когато българинът победи с 6:3, 6:2. Във втория кръг Димитров ще срещне  победителя от мача между Жил Мюлер (Люксембург) и Михаил Южни (Русия).

Димитров започна по-силно в първия сет, но съперникът му също взимаше подаванията си. Фатални за българина се оказаха грешките, които направи при 4:4. Той допусна две непредизвикани фаула от форхенд, които на практика подариха пробива и сета на съперника – 4:6.

Доста оспорвано започна и вторият сет. Димитров беше пробит за 1:2, но за щастие върна пробива за 3:3. После най-сетне намери играта си и се възползва от нервността на Куери. Американецът направи двойна грешка, след което не вкара първия си сервис. Григор реализира с форхенд по диагонала за 5:3, а скоро след това затвори сета със страхотен сервис. Тогава дойде и прекъсването от организаторите заради тъмнината.

Решителният трети сет протече равностойно до 4:4, след което Гришо проби съперника в гейм на 15. Българинът затвърди пробива на нула при свой сервис, с което продължава напред.