Севиля на полуфинал, продължава защитата на Лига Европа

Ас

SPORTONLINE.BG

Наполи покоси Волфсбург, гледа към полуфиналите на Лига Европа

Вижте кои се класираха във финалната четворка на турнира

Севиля продължава защитата на трофея в Лига Европа след драматично равенство при гостуването си на Зенит. Двата тима направиха 2:2 в реванша, а голът, който донесе крайния успех на испанския тим падна в заключителните минути на мача. Първата среща бе завършила 2:1 за Севиля и сега андалусийците успяха да се измъкнат от продълженията.

Иначе те поведоха в резултата още в 6-ата минута с гол от дузпа на Карлос Бака, но руснаците стигнаха до обрат през второто полувреме с голове на Рондон в 48-ата и Хълк в 72-ата минути. В 85-ата Гамейро вкара за Севиля и прати тима си на полуфиналите във втория по сила континентален клубен турнир.

Във финалната четворка на надпреварата останаха още Наполи, Фиорентина и Днипро.

Наполи направи равенство домакинско равенство 2:2 с Волфсбург, но се класира с общ резултат 6:3. Фиорентина се наложи с 2:0 срещу гостуващия Динамо (Киев) и продължава с общ резултат 3:1, а Днипро победи Брюж с 1:0 и също е на полуфиналите след нулево реми в първата среща.