Без изненади в първия ден на Купа България

БФВ

aborovinov

Звездните попълнения в Купа България

Добруджа и Пирин с победи в група А, Нефтохимик и Марек с успехи в група Б

Нефтохимик 2010 откри с победа турнира за Купа България по волейбол. В първия си мач от Група Б, който се игра в „Арена Сливница“, бургазлии надиграха Монтана с 3:1 (25:27, 30:28, 25:23, 25:20). Момчетата на Николай Желязков загубиха първия гейм, но направиха пълен обрат и взеха първи 3 точки в турнира.

В основата на успеха за победителите бяха Петър Христов, който стана топреализатор с 22 точки (53% в атака) и новото попълнение Бранимир Грозданов, който добави 17 (43% в атака, 30% позитивно и 10% перфектно посрещане). За Монтана Минчо Минчев завърши с 16 точки(39% в атака), а по 13 добавиха Ники Николов (50% в атака) и Златко Кьосев (69% в атака, 68% позитивно и 39% перфектно посрещане).

В другата среща от групата Марек Юнион-Ивкони победи Арда с 3:0 (26:24, 25:20, 25:14). Най-оспорван и равностоен се оказа първият гейм, в който шампионите се наложиха с 26:24. В следващите две части момчетата на Найден Найденов успяваха да вземат ранен аванс, който поддъражаха до края. Така дупничани оглавиха класирането в този поток с 3 точки и по-добър геймов коефициент от Нефтохимик.

В група А зала „Добротица“ в Добрич, Пирин (Разлог) надигра единствения представител на Висшата лига Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:20).

В другата среща домакините от Добруджа зарадваха феновете си с убедителен успех над Левски 3:0 (25:18, 25:20, 25:11).