Владо Николов с 16 точки за успеха в "българското" дерби във Франция

Лион поведе на Аячо в четвъртфиналната серия

Лион, с Владимир Николов и Владислав Иванов в състава, си победи с 3:0 (25:17, 26:24, 25:17) у дома състава на Аячо в първи четвъртфинален мач от плейофите във френското волейболно първенство.
Опитният нападател Николов стана топреализатор на срещата с 16 точки, а либерото Иванов също беше в състава на победителите.
За гостите българският национал Валентин Братоев завърши с 10 точки.
Лион, който е воден от треньора Силвано Пранди, води с 1:0 в серията до два успеха. Домакин на втората среща е Аячо. Двубоят е насрочен за 14 април.
В друга среща от френския шампионат Тулуза с национала Мирослав Градинаров в състава си загуби с 0:3 (24:26, 22:25, 23:25) като гост срещу Пари Волей. Нападателят Градинаров отбеляза 8 точки за Тулуза.
Молдовецът с български паспорт Дмитрий Бахов отбеляза 14 точки за парижани. Вторият двубой между двата отбора ще се играе на 14 април в Тулуза. Пари Волей води с 1:0 победи в четвъртфиналната серия.