Безкомпромисен Байерн

Мьонхенгладбах надигра Дортмунд

Байерн не допусна изненада и постигна победа с 3:0 като домакин на Айнтрахт в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Резултатът бе открит със страхотен гол на Роберт Левандовски в 15-ата минута и отново той бе точен в 66-ата. Крайното 3:0 оформи Томас Мюлер в 82-ата мин.

Куриозното в мача бе, че заради множеството контузии в състава на баварците Пеп Гуардиола изведе само 15 играчи в мача и разполагаше само с 4 резерви, едната от които бе вратарят Мануел Нойер.

В дербито на кръга Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 3:1 в домакинството си на Борусия (Дортмунд). Вент в 1-ата, Рафаел в 32-ата и Нордвайт в 67-ата минути бяха точни за домакините, а Гюндоган реализира почетното попадение за Дортмунд в 77-ата мин.

В класирането Байерн е лидер със 70 точки и има 13 аванс преди мача от кръга на Волфсбург. Борусия (Мьонхенгладбах) е на 3-та позиция с 53 точки.

Айнтрахт е 8-и с 35 точки, а Борусия (Дортмунд) е 10-и с 33 .