Кикбоксьори от Арис печелят 4 медала в първенство по лоу-кик

09-04-2015, 11:22

Българска федерация кикбокс

vivanov

София - отборен първенец на татами от ДП по кикбокс в Шумен

Състезателите на врачанския клуб Арис се прибраха с 4 медала от държавното лично първенство по кикбокс.
Надпреварата в два стила се проведе в Шумен. Възпитаниците на Ангел Иванов, който беше главен съдия на шампионата, се изявиха в лоу-кик.
Илиян Димитров заслужи златото при мъжете в категория 60 кг, след като във финала надви представител на Тевес /Пловдив/. В същата възрастова група, но при 71-килограмовите Кристиян Сардарян спечели сребро. В решителната среща той отстъпи от Венелин Анков от Армеец /София/. При юношите старша възраст вицешампион стана Томислав Господинов /67 кг/. Той загуби финала от състезател от столичния клуб Файт. При 60-килограмовите Теодор Иванов е трети, след като отпадна в полуфинала от представител на Йорк /Варна/.
Над 360 файтъри от 30 клуба в страната се представиха в Шумен. Следващата изява на кикбоксьорите от Арис ще е на държавното първенство в стиловете К1 и фул-контакт. Надпреварата е в началото на юни в Нова Загора и ще бъде квалификация за световно.