08-04-2015, 14:00

Николай Хаджигенов

Bulgariautre.bg

С 13 състезатели СК „Иккен“ извоюваха 13 медала

На провелото се първенство по кикбокс в Шумен взеха участие над 500 състезателя от 45 спортни клуба в цялата страна. Състезанието се проведе в ринговия стил лоу кик и татами стила киклайт контакт. На татами се разрази истинска битка за медали и всяка една среща се гледаше под лупа как ще бъде оценена. Още в първия ден представителите на СК „ИККЕН“ -София със старши треньор Мартин Якимов дадоха сериозна заявка, че именно те ще станат първенеца в стил киклайт.

В деня на финалите напрежението нарастваше поради близките резултати и спечелени медали на отделните клубове. С 13 състезателя СК „ИККЕН“ извоюваха 13 медала, 10 от които златни. С тези отличия отборът получи сбор от 26,25 точки и абсолютно заслужено бе обявен за номер едно за шампионата в татами стила киклайт контакт. Само по себе си състезанието беше перфектно организирано от домакините СК „Шуменска крепост“ с Председател Свилен Марински и главен треньор на клуба Галин Методиев, които спечелиха 4 златни, 3 сребърни и 6 бронзови медала. Ето и крайното класиране на татами.