Моци не трябва да играе (най-малко) и с Локо(Сф)

ЦСКА бе лишен от 70 минути без него, Левски разполага с 90

ЦСКА бе лишен по всички правила на съдийството от 70 минути без Козмин Моци. Левски разполага с 90 минути без румънеца.

По стар български обичай първоначално бе наказан само съдията Георги Йорданов. Което не върна кунг-фу ритника на Моци в гърдите на Николич. Нито пък нямаше как да се върне ситуацията от мача когато в 21-ата минута арогантния защитник трябваше да бъде изгонен,  и при резултат 0:0 Лудогорец да играе с ЦСКА без Моци с десет души.

От надигналия се вой след срещата за неизгонването на Моци намаза Левски. На първо време румънеца е санкциониран за неизвестно време до решението на съдийската комисия.

Заради провинението си обаче Моци не трябва да играе най-малко, освен срещу Левски, и срещу Локо(Сф). Тогава Лудогорец гостува за първенство на стадиона в квартал "Надежда".

Нали се говори за феърплей. В такъв случай Козмин Моци трябва да получи адекватно наказание. Поне за балканските ни разбирания за футбол от най-малко два мача. Защото ако е по английските футболни представи санкцията трябва да е доста по-голяма.