Бербатов и Монако с грешка в борбата за Шампионска лига

Тимът от Княжеството направи равенство със Сент Етиен

Монако и Димитър Бербатов допуснаха домакинска грешка срещу един от преките си съперници в челото на класирането Сент Етиен. В първа среща от 31-вия кръг на Лига 1 двата отбора, стремящи се към местата, даващи право на участие в Шампионската лига, направиха равенство 1:1.

Димитър Бербатов бе титуляр и игра до 83-ата минута. Българинът не успя да се отличи с нещо особено, но и като цяло неговият отбор не създаде много опасности пред противниковата врата.

Двата гола паднаха в рамките на няколко минути, като гостите поведоха в 62-ата мин. чрез Ердинч, а 6 минути по-късно Марсиал изравни.

В класирането и двата тима остават в подножието на топ 3, но вече и с мач повече. Монако е 4-ти с 54 точки, а Сент Етиен е 5-и с 53. Лидерът в класирането Пари Сен Жермен е с 59 т., Лион е с 58, а Марсилия с 57.