Тежка загуба за младежите на старта на евроквалификациите

01-04-2015, 09:48

SPORTONLINE.BG

България започна с тежка загуба европейските квалификации за младежи до 21 години. Нашият тим загуби от Уелс с 1:3 в Кардиф в първия си мач от кампанията за Полша 2017 в дебюта на селекционера Антони Здравков.

Тимът ни бе съкрушен още в началната част на мача и до 25 минута „драконите“ вече бяха поразили три пъти вратата на Александър Любенов. Два пъти се разписа О ′Съливън – в 9-ата и 13-ата минути и веднъж Уоруърт в 25-ата.

В актива на нашите бяха записани само неточен удар на Десподов, както и шут на Колев, спасен от стража Кристиан Дибъл. Силен изстрел на Хеджес пък се отби от гредата, иначе домакините можеха да водят още на почивката с 4:0.

На полувремето Антони Здравков извърши две промени, пускайки в игра Милчо Ангелов и Бекир Расим на местата на Цветелин Чунчуков и Александър Василев. Смените дадоха резултат, действията на гостите станаха малко по-смислени. Именно резервата Расим асистира на Колев в 51-ата минута за почетния ни гол. Скоро след това Десподов пропусна да се разпише от изгодна позиция. Пропуски направиха още Ангелов, Расим и Малинов.

Следващата среща на националите ни е срещу Люксембург на 27 август. В групата са още Дания, Румъния и Армения.