За трета поредна година Гришо отпадна в третия кръг на Индиън Уелс

18-03-2015, 09:23

sportonline.bg

Първата ни ракета бе надигран от испанеца Томи Робредо в три сета 4-6, 6-1, 5-7 за 1 час и 46 минути

Григор Димитров за трети пореден път не успя да преодолее третия кръг на турнирa в Индиън Уелс. Първата ни ракета бе надигран от испанеца Томи Робредо в три сета 4-6, 6-1, 5-7 за 1 час и 46 минути.

Бившият номер пет в света Робредо вече води с 2-1 в преките двубои с Гришо. В решителния трети сет хасковлията допусна пробив в 12-ия гейм, като Робредо се възползва от първия си мачбол в срещата. В следващия етап негов съперник ще бъде Милош Раонич, който победи украинеца Александър Долгополов със 7-6, 6-4.

Приятелката на Димитров Мария Шарапова също напусна турнира. Поставената под №2 рускиня бе надиграна в три сета 6-3, 3-6, 2-6 от италианката Флавия Пенета, която миналата година записа най-голямата победа в кариерата си, триумфирайки в Индиън Уелс. В следващия етап (1/4 финали) Пенета ще играе с Каролин Гарсия или Забине Лисицки.

Източник: sportonline.bg