Юнайтед отново в Топ 4 след бой над слабаци

11-02-2015, 23:50

Sportonline.bg

"Червените дяволи" удариха Бърнли с 3:1

Манчестър Юнайтед надви Бърнли с 3:1 в среща от междинния 25-ия кръг на Висшата лига. Две от попаденията за „червените дяволи“ реализира бранителят Крис Смолинг, който на два пъти даде преднина за домакините. Робин ван Перси също успя да се разпише, а почетното попадение за гостите бе дело на Дани Ингс.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута, когато след центриране от ъглов удар, Фалкао продължи към Смолинг, който с глава бе точен за 1:0.

Само три минути по-късно Давид Де Хеа успя да се намери решително, запазвайки преднината на своя тим. В 12-ата испанският страж все пак капитулира, след като Ингс бе точен с глава.

Последваха равностойни минути, в които гостите се отбраняваха предимно, но „червените дяволи“ така и не успяваха да създадат нещо по-сериозно пред вратата на Том Хейтън.

В самия край на първата част Юнайтед все пак успя да си върне преднината, след като Смолинг се оказа най-съобразителен след ново центриране от ъглов удар.

След почивката тимът на Луис ван Гаал държеше изцяло инициативата, а сред най-дейните на терена бе Анхел Ди Мария.

В 55-ата минута Янузай проби по крилото, след което стреля по диагонала, но ударът му не затрудни стража на гостите.

Шест минути по-късно Ди Мария нахлу в наказателното поле, след което падна на земята, но реферът даде знак играта да продължи.

Четвърт час преди края аржентинецът центрира остро в наказателното поле, но в последния момент защитник на Бърнли успя да изчисти пред погледа на Ван Перси.

В 80-ата минута „червените дяволи“ все пак стигнаха до дузпа, след като отново Ди Мария бе съборен от Скот Арфийлд и Кевин Френд посочи бялата точка.

Зад топката застана Ван Перси, чийто удар бе безкомпромисен за 3:1. До края срещата се доиграваше, а в заключителните минути домакините изпуснаха още няколко добри положения за гол.

Така в крайна сметка Юнайтед спечели с 3:1 и се изкачи до 3-то място във временното класиране със събраните 47 точки.

Източник: Sportonline.bg