ЦСКА няма спиране, удари и полски претендент за титлата

"Армейците" спечелиха срещу Шльонск с 1:0 с попадение на Маркиньос

ЦСКА продължава победата си серия в контролите в Турция. „Червените” записаха 3-и пореден успех, този път срещу силния полски тим Шльонск с 1:0. Тимът се намира на 2-о място във временното класиране след Легия (Варшава). Единственото попадение вкара Маркиньос в 34-ата минута. Като цяло „Армейците” бяха по-добрият тим на терена и имаха повече положения за гол.

Срещата започна без опасности пред двете врати. В 11-ата минута новото попълнение на "червените" в атака Стефан Николич вкара топката в мрежата на Равлек, но реферите отсъдиха нарушение срещу вратаря при попадението.

В 22-ата Милисавлевич изведе добре Николич, но нападателят, останал сам срещу вратаря стреля малко в страни от лявата греда. В 34-ата минута ЦСКА откри резултата чрез Маркиньос. След центриране от корнер той остана непокрит на задната греда и вкара отблизо с левия крак.

Второто полувреме започна със сериозен гаф на съдията. Той даде начало на частта без да забележи, че червените са без вратар. След 30 сек играчите на двата отбора информираха рефера, че ЦСКА играе без вратар и проверката бе спряна, за да се появи резервният страж Ясин ел Харуби.

В 57-ата минута армейците осъществиха добра атака отдясно, която завърши с центриране по земя на Венци Василев. В опита си да изчисти топката резервата Качмарек за малко не си отбеляза автогол.

В 79-ата минута нападател на Шльонск вкара топката в мрежата с глава, но беше отсъдено нарушение в нападание. До края интересни положения почти липсваха и ЦСКА се поздрави с третата си поредна победа в проверките, след тези срещу Аален и Металист.

Съставът на ЦСКА:

I полувреме: Максим Уваренко, Апостол Попов, Денис Причиненко, Пламен Крачунов, Тончи Кукоч, Стивън Сънди, Тони Силва, Неманя Милисавлевич, Маркос Маркиньос, Жуан Фелипе, Стефан Николич

II полувреме:  Ел Харуби, Венцислав Василев, Денис Причиненко, Пламен Крачунов, Борис Галчев, Кристиян Супусепа, Неманя Милисавлевич, Марио Бъркляча, Серджиу Буш, Тони Силва, Жуан Фелипе