ЦСКА започна годината с победа, спорни дузпи белязаха мача

"Червените спечелиха с 1:0 срещу Аален с гол на Жоаким

ЦСКА започна годината годината с победа. "Червените" победиха с 1:0 германския Аален в конролен мач, игран в Турция на стадион "Манавгат Ататюрк". Единственият гол отбеляза Жоаким в 18-ата минута от дузпа. Аален също получи 11-метров наказателен удар няколко минути по-късно, но го пропусна, като и двете дузпи обаче бяха доста спорни.

През първите 15-ина минути на мача играта беше равностойна, като опасни положения пред двете врати липсваха. В 17-ата минута обаче ЦСКА получи дузпа, която играчите на Аален оспорваха. Зад топката застана Жоаким, който стреля силно в левия ъгъл и откри резултата за "армейците" в 18-ата минута.

Германците реагираха и погледнаха по-сериозно към вратата на "червените". В 26-ата минута и те полуичха 11-метров наказателен удар, за доста спорно нарушение на Крачунов. Вратарят Дивиш обаче отрази битата в десния му ъгъл топка и запази аванса на ЦСКА.

В 28-ата минута Жоаким можеше да вкара втори гол. Нападателят на ЦСКА получи топката вдясно, напредна и излезе сам срещу вратаря. Той би по тревата, но в аут.

Пет минути по-късно ЦСКА получи правото да изпълни пряк-свободен удар в близост до пеналта на Аален. Милисавлевич реши да си пробва късмета, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда на съперника.

През втората част ЦСКА започна по-активно, но чисти положения липсваха. В 63-ата минута Аален организира изключително опасна атака, при която Кауфман центрира отдясно по земя, но Апостол Попов успя да изпревари нападател на германците, който иначе без проблем щеше да вкара на празна врата.

В 85-ата минута Кауфман се измъкна от бранителите в червено и стреля силно от 14-15 метра, Господинов докосна леко топката, което бе достатъчно да не се озове в неговата мрежа, а в напречната греда, след което защитата се справи с напечената ситуация.