Лудогорец с нов силен мач в Турция

Българският футболен шампион направи равен срещу руски гранд

Лудогорец постигна добър резултат и във втората си контрола по време на подготвителния лагер в Турция. Българският шампион направи равенство 1:1 срещу сериозен тим като Димано (Москва), който бе воден от звезди като Матийо Валбуена, Кевин Курани.

Треньорът на разградският тим Георги Дерменджиев излезе с нещо като смесен състав, като половината от традиционните титуляри започнаха мача, а друга част играха през втората част. Всъщност той заложи на същите две единадесеторки, които използва в първата контрола с Гройтер Фюрт, спечелена с 1:0, а разликата бе само, че тези които играха през второто полувреме срещу германците сега започнаха мача.

Още в 3-ата минута Лудогорец имаше своя шанс и след хубав пробив на Дани Абало, Кишада получи топката в наказателното поле, но се забави и не можа да нанесе удар.

Постепенно московчани успяха да наложат превес и в 26-ата мин. имаше много добра възможност, която Курани пропусна, след като бе оставен сам на стрелкова позиция на границата на наказателното поле.

Все пак превъзходството на Динамо даде резултат и в 35-ата минута Валбуена със страхотно изпълнение от пряк свободен удар реализира във вратата на Владо Стоянов.

На почивката наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев смени целия състав и тимът излезе коренно променен. „Орлите” притиснаха съперника и в 54-ата мин. можеха да изравнят, но направиха два последователни невероятни пропуска. След пас на Кайсара, Ешпиньо на полуопразнена врата не можа да намери рамката и нацели вратаря Габулов, а при добавката Мисиджан също бе неточен.

Четири минути по-късно грешките бяха поправени и след поредното подаване на Кайсара от десетина метра Марселиньо бе точен и вкара изравнителния гол в мача.

След попадението играта се накъса и темпото спадна. Играта се пренесе основно в средата на терена, малкото атаки до края на мача завършваха с нарушения или без опасен удар и така срещата завърши при този резултат 1:1.

Източник: sportonline.bg