"Берое" победи с 2:0 втородивизонния "Верея"

Това беше първата контрола за годината на зелено-белите

Берое" победи с 2:0 "Верея" в първа контрола за 2015 година. Головете паднаха в края на мача – първи точен бе Георги Костадинов в 84-ата, а Жуниор Мапуку отбелза за 2:0 в 89-ата минута. Участие в мача взе Антон Огнянов, който е второто попълнение на „зелените“ в зимната селекция. В срещата се включиха и каращите проби в отбора Мариус Папшис, Владиславс Габовс и Павел Петков.

През цялото първо полувреме "Берое" беше по-активният тим и заслужено излезе напред в резултата в 84-ата миниута когато Атанас Зехиров и Павел Петков разиграха от дясно. Последният центрира в наказателното поле където Георги Костадинов засече и прати топката в мрежата за 1:0.

Вторият гол за „зелените“ дойде в 89-ата минута когато Атанас Зехиров достигна до топката и центрира на втора греда. Асен Желев увисна и Жуниор Мапуку прати топката в мрежата за 2:0.

"Берое" игра в състав: Илко Пиргов (46′ Благой Макенджиев), Владислав Габовс (46′ Пламен Тенев), Аласан Н’Диайе (46′ Иво Иванов), Владимир Зафиров (46′ Танко Дяков), Веселин Пенев (46′ Георги Динков), Игор Джоман (46′ Атанас Зехиров), Елиаш (46′ Георги Костадинов), Мариус Папшис (55′ Павел Петков), Самир Аясс (46′ Салим Керкар), Антон Огнянов (46′ Крис Гади), Станислав Костов (46′ Жуниор Мапуку)