Националите с геройско равенство срещу Дания

"Лъвовете" по футзал въртят 2:2 в първата си евроквалификация

България успя да измъкне точка срещу Дания в първа среща от квалификациите в група „А“ на предварителните квалификации за ЕВРО 2016 по футзал. Срещите от тази група се играят в Благоевград. Двубоя забърши 2:2, но премина под контрола на нашия тим и само липсата на шанс и точност в завършващата фаза лиши трикольорите от победата.

Срещата започна зле за България и още с първия си точен удар датчаните поведоха в резултата. През втората част Дания разчиташе на контраатаки и при една такава Йенсен вкара втори гол – 0:2. В заключителните минути на срещата българите успяха да върнат едно попадение след добре изпълнен заучен пряк свободен удар. Даниел Димов бе освободен от прекия си пазач и с удар по земята намали разликата в резултата.
Пет минути преди края на мача България започна игра с пети полеви състезател и това бързо доведе до втори гол за нас, отново дело на Димов. До края на срещата страхотни намеси на датския вратар лишиха българите от трите точки, след удари на Карагеоргиев и Алексов.
Публиката в зала „Скаптопара“ бе страхотно и подкрепяше националите ни до последно и аплодираше играта след мача.

В другия двубой от групата, Гърция победи дебютанта Гибралтар с 3:0. Днес от 18:30 часа България излиза срещу Гибралтар, а в другата среща един срещу друг ще се изправят Дания и Гърция.

Състава на България: 1.Исмет Хаджиев 12.Костадин Иванов (капитан) 2.Георги Карагеоргиев 3.Христо Костов 4.Росен Дачев 5.Ален Алексов 6.Станислав Василев 7.Даниел Димов 8.Димитър Петев 9.Пламен Стойков 10.Даниел Несторов 11.Йосиф Шутев 13.Филип Филипов 15.Стамен Арсов

Източник: Sportonline.bg