Когато Локо Пд обърна Ботев в супер сблъсък с 8 гола

15 000 зрители на Лаута видяха истинска драма и екшън в дербито през 2002 г.

Утре Локомотив Пд и Ботев излизат в мач номер 97 на ниво А група. В миналото двата тима са правили страхотни дербита, изпълнени с екшън, драма и обрати. Един такъв беше сблъсъкът на 10 ноември 2002 г. В изключително красив мач с 8 гола пред близо 15 000 зрители, "смърфовете" спечелиха с 5:3, въпреки че изоставаха с 2:3 в средата на второто полувреме. Тогава техен треньор беше Димитър Димитров-Херо, а Ботев беше воден от Костадин Костадинов.

Локомотив откри резултата в 13-ата мин. След пас на Серафимовски Методи Стойнев мина като на парад през Георги Иванов и Стоян Терзиев и с диагонален шут забоде топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Малко преди края на първото полувреме обаче при контраатака на Ботев вратарят Васил Камбуров спря с ръка извън наказателното поле шут на Караманов. Стражът получи жълт картон въпреки претенциите на Ботев, че е трябвало да бъде изгонен. От отсъдения фаул от границата на дъгата Боби Димитров с техничен удар опъна мрежата за 1:1.