Лудогорец на три пъти докосна ада, но накрая отиде в рая

Без истински вратар при дузпите, тимът от Разград написа нова страница в историята на българския и европейския футбол

Лудогорец влезе в Шампионската лига и стана вторият български тим след Левски, достигал до групите на най-престижния турнир в Европа. За да стигне до това обаче, българският шампион премина през невроятни неща и написа нова страница в историята не само на българския, но и на европейския футбол. Досега не се беше случвало полеви играч да застава на вратата при изпълнението на дузпи в среща от европйеските клубни турнири. А той не само го направи, но и спаси цели два 11-метрови наказателни удара. Освен това вкара и първата дузпа, с което прати тимът на Кирил Домусчиев в рая.

Преди да се случи обаче, тимът от Разград на три пъти почти беше в ада. Първо отпадането беше много близко в редовното време. Срещата вървеше 0:0 и в последните минути не се виждаше как Лудогорец ще отбележи така нужния му гол, за да прати мача в продължения. Страхотната тупалка на Вандерсон в 90-ата минута обаче върна Лудогорец в играта.